Донорська здача крові або донорство крові

   Донорська здача крові або донорство крові — добровільне надання своєї крові чи її компонентів для подальшого переливання хворим, які цього потребують. За час існування донорського руху було доведено, що періодичні кровопускання, які дорівнюють одній донорській дозі (до 470 мл), безпечні для здоров’я донора. Завдяки здачі донорської крові відбувається активізація системи кровотворення. Здаючи кров, донор вивільняє свій організм від зайвого баласту і надлишку крові.
    «Донором бути не страшно. Донором бути корисно. Донором бути потрібно.» «Кров. Склад крові. Донорство крові.» Саме такі прописні істини розповідали педагоги організатор Палатиц Е. С. та Медве А. П. 21 березня 2024 року учням 7-Б, 9-Б, 10-Б, 11-Б класу Шишлівського ліцею. Вчителька біології Митро-Балаж Янка Емерихівна говорила про головні аспекти донорства крові: групах крові, про резус -фактори та резус- конфліктах, генетичних аспектах.
Також дізнались як правильно підготуватися до здачі крові та де саме можна здати кров.
   В реаліях сьогоднішньої війни, ми, українці, повинні робити все від нас залежне, аби зберегти життя кожному бійцю. Під час військових дій донорська кров може бути чи не єдиним способом врятувати бійця, який зазнав поранення з масивною крововтратою. Потреба в донорській крові в умовах сьогодення виникає і у цивільного населення які стають жертвами ракетних та артилерійських ударів. Здаючи кров, донор надає шанс на життя, робить свій безоцінний внесок у добру справу.
   Пам’ятаймо, що лише півлітра донорської крові може врятувати життя трьох пацієнтів! Можливо, саме Ваша кров подарує життя людині, яка зазнала лиха!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *